Informacija ir patarimai keliaujant po Gruziją

Gruzijoje galima atsiskaityti tik vietine valiuta – Lariais (GEL). 1€ – 2,70 lariai. Išskirtiniais atvejais galima atsiskaityti ir eurais arba doleriais – perkant suvenyrus. Kreditinėmis kortelėmis atsiskaitysite visuose didesniuose miestuose, čia taip pat rasite ir bankomatų.

Vidutinio lygio restorane Tbilisyje galima sočiai papietauti už 15-20 GEL. Paieškojus, chinkalinėse, alaus baruose ar užkandinėse sočiai galima pavalgyti ir neišleidus 10 GEL. Pastaruoju metu Gruzijoje žymiai pagausėjo užkandinių kur galima greitai ir pigiai pavalgyti.

Tbilisyje yra nemažai hostelių. Vidutinė nakvynės kaina juose nuo 30 GEL daugiaviečiame kambaryje. Nakvynė Tbilisyje vidutinės klasės viešbutyje dviviečiame kambaryje kainuoja nuo 50-60 GEL. Kai kuriuose Gruzijos rajonuose galima rasti privačias nakvynės paslaugas. Įprastai, tai yra gyvenamas namas su 2-5 paruoštais kambariais svečiams.

Maršrutiniai autobusiukai yra vienas iš pigiausių būdų keliauti po Gruziją. “Maršrutke” galima pasiekti kiekvieną Gruzijos municipaliteto centrą. Pagrindinės “maršrutkių” “susikaupimo” vietos (nebūtinai tai būna autobusų stotis) yra Tbilisyje, Kutaisyje (autobusų stotyje ir netoli miesto centro), Telavyje (iš čia važiuoja į daugelį Kachetijos vietų), Achalcichėje, Zugdidi (iš čia galima nuvažiuoti į Aukštutinę Svanetiją) ir Batumyje. Maršrutinių autobusiukų išvykimo laiką gana sunku sužinoti, daugumoje vietų jokių tvarkaraščių nėra, taigi patikimiausias būdas – paklausti vietinių.

Internetas Gruzijoje nėra gerai išvystytas. Provincijoje interneto kavinių nedaug. Jas galima rasti Tbilisyje, Kutaisyje ir Batumyje. Internetą galima rasti kai kuriuose Turizmo informacijos biuruose ir gražiai paprašius juo leidžia naudotis. Dauguma hostelių turi po keletą kompiuterių, internetu jų gyventojams leidžiama naudotis nemokamai.
Tbilisyje dabar įdiegtas Wi-Fi tinklas “Tbilisi loves you”, kuris yra beveik visuose Tbilisio centriniuose rajonuose, bet jo greitis labai nedidelis.

Lietuvos piliečiai gali lankytis Gruzijoje be vizos ir būti joje iki 90 dienų, 180 dienų laikotarpyje. Reikalingas galiojantis pasas (galiojimo termino pabaiga ne trumpesnė kaip 180 dienų nuo įvažiavimo datos). Europos Sąjungos piliečiai gali įvažiuoti į Gruziją su Asmens tapatybės kortele (IC) išduota Europos Sąjungos šalyje.

Dėl skirtingų klimato zonų, patartina turėti šiltesnių rūbų bei patogią avalynę, tinkamą žygiams kalnuotose vietovėse.

Gruzijoje į bažnyčias ir vienuolynus draudžiama įeiti su trumpomis suknelėmis, sijonais, šortais.

Tbilisyje ir didesniuose Gruzijos miestuose dalis žmonių moka kelias užsienio kalbas, tačiau atokesniuose vietovėse gali kilti bendravimo problemų.

Reta kelionė apsieina be vyno degustacijų. Patariame vyną vartoti saikingai. Sako, yra buvę avejų, kai keliautojai išmeta pasą, nusiperka nekilnojamąjį turtą Gruzijoje ir lieka ten gyventi.

Dėl turų kainos susisiekite su mumis:
+37065901113
vingaudas@hotmail.com

SUSISIEKITE.

Susisiekite su mumis dėl platesnės informacijos.